Круглий стіл «Спадщина австрійської філософії в сучасній Україні: осмислення досвіду однієї традиції». До 25-річчя Австрійської бібліотеки у Київі

Поділитися: 

Свято науки і культури розпочалося з вітального слова представника Австрійського культурного форуму у м. Київі пані Лаури Марії Ергольд. Пані Лаура зазначила, що для неї є цінним не тільки книжкове надбання, що представлено у Бібліотеці, а і викликає захоплення архітектура будівлі Національної бібліотеки імені В.І.Вернадського.

Австрійська бібліотека була відкрита 24 листопада 1992 року. У ній представлені 8,5 тис. томів австрійської оригінальної та перекладної літератури.

Основний погляд учасників круглого столу був спрямований на вплив австрійської філософії на філософську думку в Україні.

Розпочав круглий стіл ініціатор цієї зустрічі Віталій Терлецький, який задав тон глибокого споглядання наукового доробку австрійських науковців, а саме Ф.Брентано, Л.Вітгенштайна, З.Фрейда, віденського гуртка зокрема.

Поставали питання, кого з науковців ми можемо відносити до Віденської філософської школи, а кого до німецької традиції.  

До дискусії долучилися науковці: І.Карівець (Національний університет «Львівська політехніка»), А.Дахній (Львівський національний університет імені Івана Франка) і В.Кебуладзе (Національний університет ім. Т.Г.Шевченка), В.Козловський (Національний університет «Києво-Могилянська академія»), С.Біленкова (Київський національний університет будівництва і архітектури) і І.Іващенко (докторант університету Мартина Лютера).

Під час роботи Круглого столу відбулося відкриття виставки австрійського фотографа-графіка Петера Лаглера “…that`s why I love Kyiv”  («…ось чому я люблю Київ»).

Виставка експонується у виставковому холі НБУВ (2-й поверх) за адресою: просп. Голосіївський, 3.

Виставка триватиме впродовж місяця.

Підготовлено і опубліковано Прес-службою

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Читальний зал
"Австрійська бібліотека"
Голосіївський пр., 3, 2-й поверх, к. 312.
+38 (044) 525-8642
9.15 - 20.00 (понеділок - п'ятниця)