Видання до 200-річного ювілею Наукової бібліотеки ОНУ ім. І. І. Мечникова

Поділитися: 

У 2017 р. на державному рівні було відзначено 200-річний ювілей Наукової бібліотеки Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова. До цієї знаменної дати колектив бібліотеки підготував ряд наукових публікацій, серед яких – монографія з історії установи:

Два століття служіння книзі. Історія Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, 1817–2017 / М. В. Алєксєєнко, М. О. Подрезова, О. В. Полевщикова, В. П. Пружина, В. В. Самодурова ; авт. вступ. ст. та наук. ред. І. М. Коваль ; відп. ред. М. О. Подрезова; бібліогр. ред. О. С. Мурашко ; Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова, Наукова бібліотека. Одеса : ОНУ, 2017. 292, [24] с. : іл., фот.

У виданні на основі документальних джерел розглядається історія виникнення, становлення та розвитку бібліотеки; внесок у її розбудову та діяльність як керівників, так і відомих співробітників установи; вплив особливостей різних періодів її історії на вміст і стан її фондів, напрями роботи, запити читачів. Структура розподілу матеріалу на п’ять розділів відображає поділ на основні історичні епохи діяльності закладу як бібліотеки Рішельєвського ліцею, Новоросійського університету, наукової бібліотеки різних форм підпорядкування в 1920-х – на початку 1930-х рр., бібліотеки Одеського державного університету та Наукової бібліотеки в нинішньому статусі за часів Незалежної України. Виклад історії установи доповнює публікація у формі додатків ряду архівних документів з фондів Державного архіву Одеської області та власного бібліотечного архіву, матеріалів, які стали бібліографічною рідкістю, а також статистичних таблиць даних щодо поповнення фонду бібліотеки. Видання містить науково-довідковий апарат: перелік додатків, іменний покажчик і покажчик скорочень, а також чорно-білі та кольорові ілюстрації.

Щиро вітаємо колег із ювілеєм установи, бажаємо сил і натхнення, щоб успішно та гідно продовжувати нелегку, але цікаву та потрібну роботу зі збереження та вивчення книжкових скарбів і навчання молоді. В наступному році Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського також буде святкувати ювілей. І хоча її історія удвічі коротша, але вона також готується відзначити свою річницю новими яскравими публікаціями та різноманітними святковими заходами.