Ювілей Леоніда Йосиповича Костенка

Поділитися: 
Дата події: 
16-03-2018 до 31-03-2018

18 березня 2018 р. виповнюється 75 років завідувачу відділу бібліометрії і наукометрії Служби інформаційно-аналітичного забезпечення Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського кандидату технічних наук, старшому науковому співробітнику, лауреату Державної премії України в галузі науки і техніки КОСТЕНКУ ЛЕОНІДУ ЙОСИПОВИЧУ.

Леонід Йосипович працює в Бібліотеці з  грудня 1986 р. на посаді завідувача відділу автоматизації бібліотечно-інформаційних процесів, з 1993 р. – керівник Центру комп’ютерних технологій, з 2012 р. – завідувач відділу бібліометрії і наукометрії. Упродовж багатьох років Л.Й.Костенко успішно реалізує на високому професійному рівні значний творчий потенціал, ґрунтовні знання у започаткованій ним низці важливих проектів, спрямованих на розробку теоретичних засад розвитку науково-інформаційної діяльності українських бібліотек у глобальному електронному середовищі. За його безпосередньої участі реалізовано унікальні проекти, зокрема: організовано формування одного з найбільших в Європі загальнодоступного зібрання електронних версій фахових видань «Наукова періодика України»; ініційовано архівування наукової та суспільно значущої інформації українського сегменту мережі Інтернет; створено комп’ютерно-технологічне забезпечення системи реферування української наукової літератури; підготовлено та поширено галузеві серії наукових електронних видань; започатковано і здійснюється проведення бібліометричного моніторингу стану представлення української науки у системах Google Scholar і Scopus для оцінювання  публікаційної активності та показників цитування вітчизняних суб'єктів наукових комунікацій; формуються ресурси інформаційно-аналітичної системи «Бібліометрика української науки». Л.Й.Костенко є автором близько двох сотень наукових праць, серед яких 14 винаходів.

Як завідувач відділу бібліометрії і наукометрії Служби інформаційно-аналітичного забезпечення талановитий учений, високопрофесійний і компетентний спеціаліст, людина наполеглива і працьовита Леонід Йосипович користується авторитетом і повагою в колективі Бібліотеки. Його нагороджено Почесною грамотою Президії НАН України за високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у розвиток бібліотечно-інформаційного забезпечення вітчизняної науки. У 2008 р. Л.Й.Костенку присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки.

Під його керівництвом захищено 10 кандидатських дисертацій.

Вітаємо щиро Вас, Леоніде Йосиповичу! Многая літа, здоров’я, доброботу, сімейного затишку.

Колектив НБУВ