Делегація діячів культури Республіки Австрії, науки та освіти відвідала відділ фонду юдаїки Інститут рукопису НБУВ

Поділитися: 

13 березня в рамках офіційного візиту Федерального президента Республіки Австрії Александра Ван дер Беллена, делегація діячів культури, науки та освіти відвідала відділ фонду юдаїки Інститут рукопису Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського.

Ірина Сергєєва, завідувач відділу фонду юдаїки Інституту рукопису та Тетяна Батанова, м.н.с. відділу, провели екскурсію спеціально підготованою для гостей виставкою, показали унікальні документи і матеріали, які  зберігаються в Інституті рукопису. Шановним гостям представили, в тому числі, воскові фоноциліндри, нотні та текстові розшифровки до них, що складаюсь колекцію єврейського музичного фольклору, яка внесена до реєстру ЮНЕСКО «Пам’ять світу». Шановні гості також мали можливість побачити прекрасні книжки їдишем та івритом (в тому числі стародруки та дитячі видання початку ХХ ст., релігійні видання українських єврейських типографій кінця 18 – першої половини 19 ст. тощо).

Родзинкою екскурсії була демонстрація перезаписів єврейського народного співу, записаного на початку ХХ ст., оцифрованого за унікальною технологією, розробленою та впровадженою Інститутом проблем реєстрації інформації НАН України.

Гості, серед яких була куратор Віденського єврейського музею, високо оцінили роботу Бібліотеки по збереженню та дослідженню єврейської документальної спадщини в Україні.

Матеріал підготовлено Відділом фондів юдаїки 

Опубліковано Прес-службою