Полоністичні дослідження НБУВ на міжнародній конференції «Arhivalia» в Кракові

Поділитися: 

2-4 липня 2018 р. в Ягеллонському університеті в Кракові відбулася міжнародна конференція «Arhivalia», що проводилася в рамках дослідницького проекту «Polonica Philosophica Orientalia», спрямованого на вивчення філософії Речі Посполитої ХVІ–ХVІІІ ст. та історії філософії в Польщі, Литві, Білорусі і Україні. Відтак участь в конференції взяли науковці цих країн, що представляли навчальні заклади та академічні установи.

На початку конференції з привітанням до учасників виступив віцеконсул Генерального консульства України в Кракові Василь Михайлюк. Під час конференції завідувачка відділу стародруків та рідкісних видань НБУВ Наталія Бондар представила виступ «Полоніка Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (далі НБУВ) в стародруках, рідкісних виданнях ХІХ-ХХ ст., історичних колекціях та бібліотечних зібраннях», що супроводжувався презентацією.

kornienko Серед українських учасників були представники Інституту філософії НАНУ. У виступах Миколи Симчича йшлося про репрезентацію курсів з філософії у НБУВ та особливості філософських курсів єзуїтів. Олександр Киричок окреслив проблематику поняття влади в православному суспільстві ХVІІ ст. за рукописними та стародрукованими книжковими пам’ятками. Виступ Сергія Йосипенка був присвячений інтелектуальній географії українського ранньомодерного періоду.

Під час конференції бібліотечна проблематика була представлена у виступі заступника директора Національної бібліотеки Білорусі Олександра Суші, який охарактеризував старожитні рукописні та друковані пам’ятки філософської думки в білоруських книгозбірнях та філософську білорусистику закордоння.

До участі конференції долучилися і співробітники відділу рукописів Ягеллонської бібліотеки, які у стінах бібліотеки представили учасникам унікальні пам’ятки збірки, наочно продемонстрували систему друкованих та електронних каталогів та інших пошукових ресурсів. Їх презентація зорієнтувала учасників, зацікавлених в дослідницькій роботі з фондами унікальної Ягеллонської збірки.

Дякуємо польським колегам, насамперед організатору заходу професору Ягеллонського університету, доктору Стефену Хуберу, за гостинний прийом та маємо надію на подальшу наукову співпрацю в сфері вивчення вітчизняної інтелектуальної спадщини.

Наталія Бондар

Фотоматеріали: