Виставка українського друкованого плаката "Плакат: паралельний світ. Хроніка тоталітарного культу"

Поділитися: 
Дата події: 
30-05-2019

Запрошуємо на виставку українського друкованого плаката з фондів відділу образотворчих мистецтв НБУВ «Плакат: паралельний світ. Хроніка тоталітарного культу» у приміщенні Філії №1 по вул. Володимирській, 62.

Радянські плакати минулого століття – це не пропагандистський мотлох і не історична хроніка, це паралельний світ ідеологічних міфів, фантазій і мрій. Можна захоплюватися майстерністю і вправністю художників-плакатистів, та до ідеологічного змісту цієї талановито виконаної фантасмагорії – все ж таки краще ставитися обережно і упереджено.

На виставці представлені українські друковані плакати політичної, торгової, соціальної та культурно-видовищної реклами 1920 – 1989 років художників М. Бойчука, О. Судомори, Т. Лящука, Р. Багаутдінова, О. Семенка, В. Кармазіна, О. Долотіна, О. Лемберського, А. Акопова, В. Мироненка, Е. Коткова, Л. Берната, О. Шевцова, А. Вереші, Т. Фомичової та ін.

Спорадичне розміщення експонатів дозволяє продемонструвати лапідарність авангардної форми плакатів 1920-х років,особливості сталінського натуралізму «плакатів-картин» початку 1950-х років, яскраву метафоричність і антитоталітарну направленість плакатів часів «перебудови».

Фотоматеріали: