Науковці України – оновлення для вас

Поділитися: 
Дата події: 
20-04-2020 до 31-05-2020

Науковці України – оновлення для вас

Новий сервіс наукових метаданих ORCID та DOI на порталі НБУВ

Інформаційний портал «Наука України: доступ до знань» Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського доповнено новим онлайновим сервісом для науковців України. Проведена інтеграція пошукових профілів науковців України з відкритими метаданими агентства CrossRef – агрегатора і реєстратора DOI.

Наразі у профілях «Науковці України» додатково до інформації наукових е-ресурсів НБУВ динамічно відображаються публікації, зареєстровані міжнародною науковою базою даних (search.crossref.org), яка містить метадані понад 100 мільйонів наукових публікацій. Список публікацій автоматично формується за авторським ідентифікатором – ORCID, вказаним у профілі науковця на порталі НБУВ. Кожне бібліографічне посилання у списку містить DOI публікації (за яким можна перейти на оригінальну сторінку публікації). Звертаємо увагу, що відображаються лише ті публікації, для яких видавці, які реєструють DOI, передали до системи Crossref інформацію щодо ORCID авторів. Зокрема, передавання повноцінних метаданих до Crossref, включно з ORCID, – це основна сучасна вимога систем наукової інформації SCOPUS та WoS. Слід також зазначити, що ідентифікатори наукових публікацій DOI та авторів ORCID є основою для коректного обчислення наукометричних показників (індексів цитування, тощо).

Наприклад, можна переглянути пошуковий профіль Кунанець Наталії Едуардівни на порталі НБУВ http://irbis-nbuv.gov.ua/ASUA/0009187.

У профілі вказано ORCID: https://orcid.org/0000-0003-3007-2462, тож автоматично на сторінці профілю науковця отримуємо список публікацій з системи CrossRef:

Ще деякі профілі науковців України на порталі НБУВ, що містять ідентифікатори ORCID:

БЕРЕЗОВСЬКИЙ ВОЛОДИМИР ЄВГЕНІЙОВИЧ (фізико-математичні науки)

ЗАГОРОДНІЙ АНАТОЛІЙ ГЛІБОВИЧ (фізико-математичні науки)

КОЗЬМЕНКО СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ (економічні науки)

НАЗАРОВЕЦЬ СЕРГІЙ АНДРІЙОВИЧ (соціальні комунікації)

РАДЧЕНКО АННА ІГОРІВНА (геологічні науки)

ФУРМАН АНАТОЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ (психологічні науки)

 

Отже, для того, щоб бути включеним до сучасної цифрової наукової комунікації, отримувати дані щодо публікацій наявних у міжнародній науковій базі даних CrossRef, оперативно слідкувати за оновленням інформації на порталі НБУВ, додавайте до своїх профілів науковців інформацію щодо ORCID, заповнюйте «Анкету науковця» (ORCID вказується у блоці анкети «Персональні веб-сторінки (інтернет-адреси)»).

Давайте разом збагачувати та використовувати метадані публікацій для удосконалення сучасної наукової комунікації. Так ми зможемо економити час та зусилля на пошук та отримання наукових даних.

Будемо вдячні за співпрацю!

Співробітники Інституту інформаціних технологій НБУВ