Дистанційне засідання Вченої ради

Поділитися: 
Дата події: 
13-10-2020

13 жовтня 2020 року відбулось чергове засідання Вченої ради НБУВ. Воно проходило в дистанційному режимі, що зумовлено нинішніми карантинними обставинами.

Відповідно до вимог нормативних документів у бібліотеці розпочато атестацію працівників, для чого були створені атестаційні комісії. Про затвердження результату атестації осіб, які входять до складу атестаційних комісій (а ці члени комісій атестуються генеральним директором НБУВ), та проведення атестації наукових співробітників бібліотеки в умовах карантину доповіла генеральний директор бібліотеки, член-кореспондент Національної академії наук України Л. А. Дубровіна.

З результатами конкурсу на заміщення вакантних посад наукових працівників учасників засідання ознайомила заступник генерального директора НБУВ Т. М. Коваль. Члени Вченої ради затвердили результати конкурсу.

6–8 жовтня 2020 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського в режимі онлайн відбулась традиційна щорічна Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації». Про загальні підсумки її проведення доповіла директор Інституту бібліографії НБУВ, кандидат історичних наук О. М. Василенко.

Вона зазначила, що в роботі Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації» взяли участь 310 учених та спеціалістів бібліотек, наукових установ України, Польщі, Middlesex University (Великобританії). Пандемія коронавірусу Covid-19 в Україні та необхідність дотримання карантинних обмежень зумовили зміни традиційного формату проведення конференції. Тож для організації роботи секцій та семінарів наукові керівники й секретарі, виходячи з технічних можливостей, самостійно обирали формат проведення секцій та семінарів.

Деякі заходи проводилися в форматі зустрічей,  з дотриманням при цьому всіх заходів безпеки, рекомендованих МОЗ України у період пандемії Covid-19. Інші заходи відбулися в режимі онлайн на різних інтернет-платформах: Google Meet, Zoom, в соціальній мережі Facebook, у режимі онлайн-конференції та спілкування у чаті на сайті Центру досліджень соціальних комунікацій НБУВ.

Видані до конференції тези доповідей мають обсягом 10 розділів і 706 сторінок, представлено 208 тез авторства 243 науковців.

Під час роботи Конференції діяли 11  електронних книжкових виставок,  2 книжкові та 2 мистецькі виставки.

Короткі звіти проведених заходів представлені на порталі НБУВ. Розширену аналітичну інформацію та пропозиції за результатами проведення конференції нині керівники й учені секретарі заходів готують для публікації у «Бібліотечному Віснику».

Учасниками засідання Вченої ради було рекомендовано до друку рукописи видань «Бібліотека в інтерактивному медіасередовищі: стан та перспективи: [монографія] /  Валерія Струнгар ; наук. ред. Ю. Половинчак ; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського. – Київ, 2020. – 315 с.», а також «Збірник наукових праць «Рукописна та книжкова спадщина України», вип. 25.».

Генеральний директор НБУВ Л.А. Дубровіна з приємністю оголосила на засіданні надіслану подяку працівникам Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського від Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Вона також повідомила, що подяку керівництва та профспілкової організації НБУВ оголошено завідувачці відділу соціокультурної діяльності  А. П. Шеремет за високий професіоналізм, багаторічну творчу працю, сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, любов і відданість своїй справі та з нагоди ювілею.