«Слава не поляже…»

Поділитися: 

16 серпня 2021 року в Національному заповіднику «Софія Київська» відбулось відкриття проєкту "Раритети української козацької держави – Гетьманщини  XVII-XVIII ст.: до 30-річчя незалежності України". У події взяли участь міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, Надзвичайний та Повноважний посол Королівства Швеції в Україні Тобіас Тіберг, директорка Національного заповідника "Софія Київська" Нелі Куковальська, доктор історичних наук, куратор виставки проєкту В'ячеслав Корнієнко, дирекція й співробітники Інституту рукопису НБУВ (адже наша бібліотека представила на виставку цінні експонати), науковці, урядовці.

Окремі моменти життя нашої держави на межі XVII–XVIII століть – а це часи славетних українських гетьманів Івана Мазепи (1687–1709) та Пилипа Орлика (1710–1742) – постають у восьми оригінальних пам’ятках козацької доби. Це раритети, які зберігаються в архівних і музейних закладах Королівства Швеції та України. Зі Швеції були привезені гетьманська булава з Кабінету раритетів єпархіальної бібліотеки міста Лінчопін та латиномовний примірник «Пактів та Конституцій Війська Запорозького…» 1710 року з Державного архіву Швеції у Стокгольмі. З українських зібрань представлено оригінали п’яти універсалів 1687–1703 років, виданих у Батурині гетьманом Іваном Мазепою, які зберігаються в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, а також Клейнод гетьмана Івана Мазепи – Знак гідності Голови Української Держави з Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал» у м. Києві.

Працівники НБУВ висловлюють щиру вдячність організаторам виставки, а також шведським науковцям, які бережуть такі цінні для української історії пам'ятки.

Виставка триватиме до 14 листопада. Запрошуємо відвідати її!

 

Фотоматеріали: