Інформаційно-аналітичний ресурс «БІЖЕНЦІ ТА ВИМУШЕНО ПЕРЕМІЩЕНІ ОСОБИ | REFUGEES AND INTERNALLY DISPLACED PERSONS»

Поділитися: 
Дата події: 
24-03-2022 до 31-12-2022

Національна юридична бібліотека України у співпраці з Інститутом інформаційних технологій Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського започаткували роботу інформаційно-аналітичного ресурсу «БІЖЕНЦІ ТА ВИМУШЕНО ПЕРЕМІЩЕНІ ОСОБИ | REFUGEES AND INTERNALLY DISPLACED PERSONS» nbuv.gov.ua/nowar.

Проєкт містить структуровану базу даних, що відображає національні та міжнародні напрацювання у сфері захисту прав вимушених переселенців, їх інтеграції у нові приймаючі громади, використання соціального потенціалу внутрішньо переміщених осіб, широке залучення ВПО до розвитку територіальних громад.

Ресурс складається з чотирьох основних кейсів:

  • ПРАВОВИЙ (міжнародне законодавство, стандарти Ради Європи, рішення Європейського суду з прав людини, програми Міжнародних гуманітарних партнерів, національне законодавство з питань ВПО, нормативно-правові акти України, українська судова практика);
  • ІНФОРМАЦІЙНИЙ (розміщення і чисельність внутрішньо переміщених осіб, інформаційні матеріали і візуальні проєкти, інформаційно-аналітичні статті, добірка інформаційних ресурсів);
  • НАУКОВИЙ (наукові статті, монографічна література, компаративістські дослідження, інші публікації);
  • ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ (матеріали для населення, установ і громадських організацій, матеріали для територіальних громад, організаційно-нормативні документи, громадські організації та установи).

Проєкт спрямований на висвітлення проблем, пов’язаних із появою в Україні внутрішньо переміщених осіб як категорії українських громадян, які змушені були покинути місце постійного проживання у зв’язку з окупацією російською федерацією Криму та частини територій Донецької та Луганської областей у 2014 р. та новою масовою хвилею вимушеного переміщення всередині країни та за її межі через повномасштабний початок воєнного вторгнення держави-агресорки в Україну 24 лютого 2022 р.

Ресурс передбачає новинний блок для найбільш актуальної та важливої інформації, що стосується життя та діяльності внутрішньо переміщених осіб в Україні на за її межами.

Автори та учасники проєкту (Половинчак Ю., Закірова С., Пестрецова О., Полтавець Т.) намагатимуться об’єктивно та своєчасно відображати інформацію, що стосується біженців та внутрішньо переміщених осіб в Україні, створити архів різнопланових матеріалів, які стануть у нагоді як сучасним, так і майбутнім дослідникам і користувачам.

Ресурс розрахований на внутрішньо переміщених осіб, фахівців державних та регіональних органів управління, місцевого самоврядування, представників територіальних громад, громадських організацій, бібліотечних установ, науковців, освітян, а також усіх зацікавлених у розв'язанні проблем ВПО.

Розробка сайту та програмно-технологічна підтримка: Катерина Лобузіна