І знову у нас звучатиме музика

Поділитися: 
Дата події: 
6-04-2023

Шановні друзі, колеги, співробітники, шановні користувачі й читачі!

Нарешті, після тривалої паузи, Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського знову відкриває двері нашої Музичної вітальні.

Шостого квітня, перед великим святом Благовіщення Пресвятої Богородиці, в Бібліотеці відбувся чудовий камерний концерт, який нам подарували талановиті музиканти, лауреати міжнародних конкурсів Андрій Кутасевич (фортепіано) та Леонід Гержан (віолончель). У програмі концерту прозвучали твори видатних світових композиторів Й. С. Баха, Л. Боккеріні, Ф. Шопена, Й. Брамса. Щиро дякуємо виконавцям за чудовий виступ. За відгуками глядачів, їм пощастило отримати справжню насолоду від "королеви музики", яка завжди буде вічною, і це було неймовірно!

Цей захід ми провели як камерний, для вузького кола, свідомо: адже ще не знали, як зазвучить наш старовинний рояль після холодів, жахливих звуків вибухів, а головне – після тривалого простою, без доторку рук професійних музикантів. Більше трьох років (починаючи з епідемії коронавірусу) він мовчав. Тому ми не давали оголошень, не повідомляли широкий загал. Але наші побоювання не справдились, шостого квітня інструмент знову ожив і чудово зазвучав.

Ми довго розмірковували, як відновлювати наші  традиційні Музичні вітальні в таких складних умовах. І все ж вирішили, що це вкрай потрібно, незважаючи ні на що. Адже мистецтво – це теж потужний фронт, який працює задля нашої перемоги над рашистськими загарбниками. Тому після першого концерту зрозуміли, що можемо запрошувати більшу аудиторію до наших культурно-просвітницьких заходів. Отже, будемо раді чути і бачити всіх охочих – і тих, хто бував на наших музичних вечорах, і тих, хто завітає вперше.

Наступний концерт плануємо провести 20 квітня 2023 року. Оголошення про захід буде опубліковано додатково. Гадаємо, що наші музиканти Андрій Кутасевич та Леонід Гержан ще не раз порадують нас чудовим виступом. Будемо запрошувати й інших митців.

Ласкаво просимо до Музичної вітальні!

Людмила Руденко,

старший науковий співробітник

відділу музичних фондів Інституту книгознавства