«Те, що нас об'єднує: Україна-Польща»

Поділитися: 

Шановні колеги та відвідувачі Бібліотеки!

15 березня 2024 року о 14. 00 раді запросити Вас у корпус Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського по вул. Володимирській, 62 на відкриття нової експозиції виставки  та презентацію каталогу

плакатного проекту «Те, що нас об'єднує: Україна-Польща».

Виставка, що експонується у вестибюлі 3-го поверху історичного корпусу Бібліотеки, презентує 39 цифрових друків плакатів української дизайн-групи «Креативний супротив», яку було створено на початку березня 2022 року студентами та викладачами Київського національного університету культури та мистецтв. Частина плакатів з плакатного проекту «Те, що нас об'єднує...» експонувалася в межах дизайн-проекту «Рік незламності» у Центральному будинку художника Національної спілки художників України упродовж лютого – березня 2023 року. Експозиція цього проекту, що демонструвалася у жовтні – листопаді 2023 року в Бібліотеці філологічного факультету Яґеллонського університету, мала неабиякий успіх у польської аудиторії.

 Співорганізаторами нинішньої виставкової експозиції в локації НБУВ є Київський національний університет  культури і мистецтв (КНУКІМ), Київська організація Національної спілки художників України (КОНСХУ), Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського.  У день відкриття виставки відвідувачі матимуть унікальну можливість наживо поспілкуватися з авторами експонованих робіт – молодим поколінням талановитих дизайнерів, які поділяться історією та власним практичним досвідом процесу творення плакатних образів історичних та культурних діячів, доля й життєвий шлях яких мали тісні перетини з  Україною та Польщею.

 Різноманітні за стилістикою, презентовані на виставці плакати-портрети оригінально й самобутньо відтворюють світ образів цілого сузір’я непересічних особистостей: художників Святослава Гординського, Миколи Бутовича, Казимира Малевича, Ніла Хасевича, Дениса-Лева Іванцева, Роберта Лісовського, Софії Налепинської-Бойчук; графіка і фотографа Романа Цеслевича; скульптора Йогана Георга Пінзеля; архітектора Івана Левинського; фотохудожника Миколи Сеньковського; композиторів Мирослава Скорика, Фредеріка Шопена; оперної співачки Соломії Крушельницької; артистки балету, танцівниці Броніслави Ніжинської;  князя Галицького Ярослава Осмомисла; гетьмана Анджея Потоцького; літераторів Станіслава Лема, Івана Франка;  акторів і режисерів Адама Ганушкевича, Станіслави Висоцької, Богдана Ступки;  лікарки Софії Окуневської; винахідників гасової лампи Ігнатія Лукасевича та Яна Зеха; науковиці Марії Склодовської-Кюрі, вченого, педагога, філософа, астронома і астролога Юрія Дрогобича; істориків Михайла Грушевського, Гната Хоткевича та інших.

Присутнім буде запропоновано оглядову екскурсію-ознайомлення з виставковою експозицією,  яку проведе міжнародний куратор та активний учасник даного плакатного проекту – доцент кафедри графічного дизайну Київського національного університету  культури і мистецтв (КНУКІМ), голова секції плаката і графічного дизайну Київської організації Національної спілки художників України (КОНСХУ), заслужений художник України, кандидат мистецтвознавства Андрій Будник. Анонсуючи проект, талановитий художник і педагог наголошує: «Український і польський плакат завжди кореспондувалися один із одним. Як, власне, й історії двох наших народів і держав. Окремі моменти цього спільного буття і має зафіксувати даний плакатний проєкт. Темами плакатів можуть бути особистості, дотичні до спільної історії, такі, що створили щось значуще як у спільному просторі, так і для світу».

Тож приходьте, буде цікаво.

Фотоматеріали: