З 22 по 28 вересня 2024 року співробітники Відділу міжнародної інформації та зарубіжних зв'язків старша наукова співробітниця Л.М. Дем'янюк та наукова співробітниця Г.І. Безпала взяли участь у 18-му Віденському тижневому семінарі, представляючи Австрійську бібліотеку Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Семінар з підвищення кваліфікації бібліотекарів «Австрійських бібліотек за кордоном» проходив за темами: «Бібліотеки і сталий розвиток» та «Книжкова культура і література в епоху штучного інтелекту». Захід був організований за підтримки Федерального міністерства європейських та міжнародних справ Австрії (ФМЄЗС) у співпраці з Австрійським літературним товариством, Дипломатичною академією Відня, Посольством Швейцарії у Відні, містом Відень, Австрійською національною бібліотекою та Головною асоціацією австрійської книготоргівлі.
Програма заходів Віденського семінару була надзвичайно насиченою та охоплювала широке коло подій, спрямованих на підвищення кваліфікації бібліотекарів, зокрема на ознайомлення з сучасними тенденціями у сфері бібліотек та книговидання. Семінар розпочався із зустрічі з маґістеркою Елізабет Марінковіч, керівницею Підрозділу V.2d – «Австрійські бібліотеки за кордоном» Федерального міністерства європейських та міжнародних справ Австрії (BMEIA), де обговорювалися нагальні питання поточних справ бібліотек, співробітництва між австрійськими бібліотеками та перспективи їх розвитку. Урочисте відкриття семінару відбулось у приміщенні Головної асоціації австрійської книготоргівлі за участі керівника секції з міжнародних культурних справ Крістофа Тун-Гогенштайна, президента Головної асоціації австрійської книготоргівлі Бенедикта Фьоґера і голови Асоціації видавців Австрії та віце-президента Головної асоціації австрійської книготоргівлі Олександра Потики. У своїх виступах вони зосередили увагу на сучасному стані австрійської книжкової індустрії, висвітливши ключові виклики та можливості її розвитку. Разом з тим було розглянуто перспективи впровадження та використання штучного інтелекту для вдосконалення процесів книговидання та підвищення ефективності роботи галузі.
На внутрішньому воркшопі у прес-центрі Федерального міністерства європейських та міжнародних справ Австрії (BMEIA) за участі Генерального секретаря BMEIA Ніколауса Маршика співробітники австрійських бібліотек доповідали про роботу своїх установ, обговорювали діяльність бібліотек та плани на майбутнє. Наші співробітниці Галина Безпала та Людмила Дем'янюк виступили з презентацією на тему "Австрійська бібліотека у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського: культурний обмін та перспективи розвитку", де висвітлили ключові аспекти діяльності бібліотеки, її роль у підтримці культурних зв’язків між Україною та Австрією, а також функціонування в умовах сучасних викликів. Під час зустрічі у ФМЄЗС усім учасникам, в тому числі й нашим фахівцям, пропонувалось відібрати літературу для подальшого передання в дар до книгозбірень – місць їх роботи. Тому найближчим часом очікуємо поповнення фонду Австрійської бібліотеки в НБУВ новими виданнями.
Важливою подією став прийом у резиденції пані Посла Швейцарської Конфедерації в Австрії Саломе Мейер, де наші співробітниці розповідали про сучасні складні умови бібліотек в умовах воєнного стану, а також розповіли й про діючу з 2014 року Швейцарську книжкову полицю у НБУВ. Пані Посол висловила готовність щодо поповнення швейцарської полиці новими виданнями, які, до слова, уже долають кордони на шляху до НБУВ.
До програми також увійшли відвідини найбільшого книгорозповсюджувача Австрії Mohr Morawa, екскурсія в Літературному музеї на спеціалізованій виставці «Я думаю в повільних блискавках. Фрідеріке Майрьокер. Поетеса століття»; презентація нових книг австрійського художника коміксів Ніколаса Малера «Komplett Kafka» («Весь Кафка») та «Kafka für Boshafte» («Кафка для злих») в Австрійському літературному товаристві; презентація новинок австрійської літератури останніх місяців і книжкова прем'єра Урсули Ебель, Гольгера Енглерта і Ніколь Кіфер: «Сцена, мости, книжкові пакунки. Австрійське літературне товариство як активний посередник міжнародного літературного обміну 1961–1990».
Вражаючими стали відвідини Австрійської національної бібліотеки, в якій гармонійно поєднуються історія та інновації. Перед запрошеною австрійською бібліотечною спільнотою з лекціями про шляхи впровадження штучного інтелекту, поточні аспекти використання, його перспективи для майбутньої оптимізації в робочих процесах Австрійської національної бібліотеки виступили Кріста Мюллер, керівниця відділу розвитку та обробки колекцій Австрійської національної бібліотеки, та Аннетта Хьослінгер-Фінк, фахівчиня з літератури слов'янськими мовами того ж відділу.
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах