Школа-практикум у НБУВ

Поділитися: 

19 березня 2015 року на базі Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відбулося навчання в школі-практикумі, яку організовує Науково-технічна бібліотека ім. Г. І. Денисенка НТУУ «КПІ» для працівників відділів рідкісних книг університетських бібліотек.

Зі вступним словом до учасників звернулася Галина Ковальчук, директор Інституту книгознавства д-р іст. наук, професор. Вона ознайомила присутніх із метою проведення навчання – висвітлення досвіду НБУВ щодо введення до баз даних бібліографічних описів видань XIX – поч. XX ст. у САБ ІРБІС.

Особливості створення в САБ ІРБІС бібліографічних описів стародруків і рідкісних видань розглянула Катерина Лобузіна, завідувач відділу інформаційно-комунікаційних технологій. Вона зосередила увагу присутніх на таких інструментах каталогізатора, як: система кодування символів ЮНІКОД, віртуальні клавіатури, онлайн-сервіси для перевірки кириличних символів, міжнародні стандарти з кодування назв мов і назв країн, міжнародний стандартний ідентифікатор імен. Також Катерина Лобузіна розповіла про підходи, які використовують працівники НБУВ для створення в базах даних записів на видання, що входять до колекцій, а також мережеві бібліографічні та цифрові ресурси.

Окрім того учасники школи-практикуму ознайомилися з практичним досвідом працівників НБУВ щодо введення до баз даних:

Наприкінці навчання учасники школи-практикуму поставили доповідачам запитання й висловили побажання на наступних навчаннях більш детально розглянути проблеми створення описів на збірники та конволюти,  питання авторитетних файлів та ін.

Прес-служба НБУВ
Фото: Кирило Леванюк
Фотоматеріали: