Нові надходження до фонду відділу стародруків та рідкісних видань

Поділитися: 

До фонду Відділу стародруків та рідкісних видань надійшов перший том інвентаря колекції екслібрисів Бібліотеки Польської академії наук у Курнику, укладений польським істориком Лукашем Ястжомбом: Jastrząb Łukasz. Inwentarz ekslibrisów Biblioteki Kórnickiej. Zeszyt 1, sygnatury 1–2310. – Kórnik, 2014. – 837 s.: il.

Курницька бібліотека, поряд з Національною Бібліотекою (Варшава), Ягеллонською бібліотекою (Краків) і Бібліотекою Закладу імені Оссолінських (Вроцлав), має одну з найбільших у Польщі колекцій екслібрисів. На 2013 р. ця колекція нараховувала 15252 одиниць. Це видання є першим томом, укладеним за шифрами колекції – від  № 1 до № 2310, який охоплює частину зібрання. Кожна позиція інвентаря включає в себе зображення екслібриса, інформацію про його назву, автора, розмір і час надходження до Бібліотеки. Науково-довідковий апарат видання складають три покажчики: покажчик імен граверів, предметний покажчик, який містить імена власників книжкових знаків та назви установ та інституцій, і покажчик графічних технік, у яких виконано екслібриси. Основна кількість представлених у першому томі екслібрисів була створена у ХХ столітті. Є екслібриси, що датуються XVI, XVIII, XIX століттями.

Видання може зацікавити всіх, хто займається екслібрисистикою, історією гравюри та історією бібліотечних зібрань. Книга буде корисна у науково-дослідній роботі відділу стародруків, співробітники якого досліджують власницькі книжкові знаки у фонді відділу.

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 1-й поверх, к. 114.
+38 (044) 288-1385
vsrv@nbuv.gov.ua
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)