Нове надходження до відділу стародруків та рідкісних видань другого тому видання "Бібліотека Івана Франка: науковий опис"

Поділитися: 

До фонду відділу стародруків був подарований щойно випущений другий том чотиритомного видання: «Бібліотека Івана Франка: науковий опис : у 4 т. Т. 2 / НАН України; Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка; Український вільний університет; над томом працювали Г. Бурлака та ін. – К., 2015. – 718 с. : іл.».
До другого тому наукового каталогу ввійшли бібліографічні описи примірників книжок з бібліотеки Івана Франка № 1201-2600, розміщені в тій послідовності, яка була в його особистій збірці. В каталозі вказано особливості примірників, власницькі записи, в тому числі й самого І. Франка, його помітки, позначки та підкреслення, власницькі оправи його збірки, відмічено стан збереження книжок та їх повноту. Публікація доволі багато проілюстрована зображеннями книг. Серед описаних видань багато рідкісних, представлені й стародруки. Таким чином детальний опис бібліотечного зібрання надає можливість отримати наочне уявлення про роботу І. Франка з власними книжками, привідкриваючи завісу в творчу лабораторію геніального українського поета, письменника, мислителя та вченого.
Дякуємо за дарунок Інституту літератури та одному із укладачів каталогу, автору мовознавчих та книгознавчих досліджень Роману Кисельову, і чекаємо виходу наступних томів. З двома першими томами видання можна працювати у читальному залі відділу стародруків та рідкісних видань.

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 1-й поверх, к. 114.
+38 (044) 288-1385
vsrv@nbuv.gov.ua
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)