«Katalog inkunabułów Biblioteki Wyższego seminarium duchownego Metropolii warmińskiej «Hosianum» w Olsztynie» отриманий в дарунок до фонду відділу стародруків та рідкісних видань

Поділитися: 

Дякуємо видатному польському історику та книгознавцю, доктору гуманітарних наук, професору Вармінсько-Мазурського університету Зої Ярошевич-Переславцев, за подарунок до фонду відділу стародруків та рідкісних видань каталогу інкунабулів бібліотеки Вищої духовної семінарії Вармінської митрополії «Hosianum» в Ольштині, що вийшов друком 2007 р.

Бібліографічний опис видання: Obłąk, Jan. Katalog inkunabułów Biblioteki Wyższego seminarium duchownego Metropolii warmińskiej "Hosianum" w Olsztynie / Jan Obłąk, Zoja Jaroszewicz-Pieresławcew, Julian Wojtkowski. – Olsztyn : Wydaw. Uniw. Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, 2007. – 173, [1] s. : il.

Укладачі каталогу Ян Обляк, Зоя Ярошевич-Переславцев, Юліан Войтковський. В каталозі описано велику колекцію, до складу якої входить 275 видань ХV ст. в 325 примірниках, надрукованих у Венеції, Страсбурзі, Нюрнберзі, Римі, Базелі, Кельні, Лейпцігу, Павії та ін. європейських містах. Найбільш репрезентоване в каталозі німецьке друкарство. Серед інкунабулів збірки доволі багато примірників в цінних давніх оправах, що походять з ХV–ХVІ ст. В складі колекції описані надзвичайно цікаві примірники, зокрема, «Disputationes» Фрідерікуса Петруціуса, надрукований у Римі в 1472 р., з намальованим вручну екслібрисом біскупа Лукаша Ватценроде, дядька визначного польського вченого Миколая Коперника. Автори каталогу припускають, що помітки на полях давнього фоліанта можуть належати самому М. Копернику.

http://www.polska-kaliningrad.ru/news/2590-kopernikpapers

Каталог інкунабулів поліграфічно якісно та ошатно виданий, містить 16 кольорових ілюстрацій, і став значним внеском польських книгознавців в галузь вивчення та бібліографування видань ХV ст. З книжкою незабаром можна буде працювати у читальному залі відділу стародруків та рідкісних видань.

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 1-й поверх, к. 114.
+38 (044) 288-1385
vsrv@nbuv.gov.ua
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)