У рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація» (6–8 жовтня 2015 р.) відбулося засідання Секцїї 5 «Наукова архівна спадщина: формування, документний склад, інформаційний потенціал», яку відвідали 29 фахівців у галузі архівознавства, джерелознавства, бібліотекознавства та історії науки, чиї наукові дослідження зосередженні на створенні, інформаційному використанні та збереженні національних архівних історико-культурних та наукових фондів. Це співробітники Інституту архівознавства і Інституту рукопису НБУВ, установ Національної академії наук України – Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника, Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського, вітчизняних вишів: Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка, Київського національного університету культури і мистецтв, а також Державного архіву Київської області.
До роботи секції також долучився голова Інформаційно-бібліотечної ради НАН України, радник Президії НАН України академік Олексій Онищенко, представники Київського товариства «Просвіта», Наукової бібліотеки Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки ім. В. Г. Заболотного, інших структурних підрозділів НБУВ.
Головну увагу учасників секції було зосереджено на теоретичних і науково-прикладних аспектах формування наукового архівного документного ресурсу, як традиційного, так і електронного; нормативно-методичного забезпечення процесів експертизи та описування масивів документів; створення інтегрованих електронних архівних ресурсів та використання різних видів архівних джерел у сфері культури та науки України.
Виступи учасників виклали зацікавлення й обговорення аудиторії. Найбільш жваві дискусії розгорнулися за доповідями Ольги Бєлої, Галини Бойко та Ігоря Товкача про інтеграційні процеси в архівній галузі та розробку уніфікованого інтерактивного сайту для її інформатизації. У доповіді Зоряни Грень йшлося про стратегії Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника у галузі популяризації документальної спадщини, Світлани Старовойт та Оксани Січової – про принципи організації документів НАФ в Інституті архівознавства та в архівах установ НАН України. Багато цінної інформації про особливості формування та унікальний документний склад наукової спадщини містилося у доповідях інших учасників конференції: Людмили Павленко – про створення архіву національних меншин України, Андрія Шаповала – про листування визначного українського вченого академіка В.М. Перетца, яке зберігається у фонді ІА НБУВ, Юрія Булгакова – про фонд академіка А.Д. Коваленка, Вікторії Горєвої – про особовий архів О.І. Сорокіної у фондах ІР НБУВ, Ганни Індиченко та Тетяни Герасімової – про досвід використання документів у наукових виданнях та ін. У підсумковому виступі академік Олексій Онищенко окреслив актуальні проблеми розвитку наукових досліджень з означеної тематики секції й відзначив складність і значимість роботи архівістів в опрацюванні документальної спадщини для розвитку сучасного українського суспільства та створення вітчизняних інформаційних ресурсів.
На завершення роботи керівники секції директор Інституту архівознавства НБУВ Лідія Яременко та завідувач відділу Інституту рукопису НБУВ Ольга Степченко обговорили з учасниками резолюцію конференції та в якості рекомендацій відзначили необхідність поширення співпраці архівних установ України різного підпорядкування в царині вивчення наукової архівної спадщини. Загалом, секційне засідання пройшло в атмосфері продуктивного діалогу та плідного обміну думками.
Інститут архівознавства НБУВ
Інститут рукопису НБУВ
Всі права захищено ©
2013 - 2024 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах