80 років – і весь безмір спадщини віків

Поділитися: 
Дата події: 
7-11-2019

Наша «молодша сестра» – Національна історична бібліотека України (НІБУ) – цими днями відзначає свій 80-річний ювілей.  Як відомо (і як випливає з назви), вона є всеукраїнським депозитарієм, тобто великою скарбницею, історичної літератури та методичним центром у сфері історико-краєзнавчої бібліотечної діяльності й наукової бібліографії з історії України. Під її покровом зібрано понад 800 000 одиниць унікальних історичних скарбів.

Ювілярів завжди вітають тепло і щиро. Тож 7 листопада колектив НІБУ приймав багато привітань та подарунків – від Печерської райдержадміністрації столиці, Київського національного університету культури і мистецтв, Київської міської профспілки працівників культури, Національної спілки краєзнавців України, Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та багатьох інших. І звичайно ж, дружним багатоголоссям звучали вітальні слова від багатьох бібліотек, які радо зібрались на свято своїх колег.

Потужним «ансамблем» привітали ювілярів і працівники Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Директор Інституту книгознавства НБУВ Галина Іванівна Ковальчук, вручаючи вітальну адресу від бібліотеки, зазначила, що 1939 рік, коли була заснована НІБУ, видався надто непростим для нашої тодішньої країни. Хоча, як свідчить історія, бібліотечна сфера доволі часто переживала складні часи, однак саме вона зберігала найцінніші літописні свідчення. Наші дві бібліотеки багато що об’єднує, наші історичні фонди й дослідження мають чимало спільного, наголосила Г.І. Ковальчук, тож вона побажала і ювілярам, і всім бібліотечним закладам країни у нинішній період бути на вістрі часу й залишатись осередками знань та духовного збагачення.

Доєдналась до привітання з подарунками й директор Інституту рукопису НБУВ Ольга Петрівна Степченко, зазначивши, що бібліотека, зокрема й історична, формує з людини громадянина й патріота, і  не може не любити бібліотеку той, хто шанує національну культуру.

Керівники та працівники цих інститутів подарували колегам з НІБУ книги з останніх видань історичної та краєзнавчої тематики, авторами яких вони є, і побажали успіхів, миру, гідної оцінки такої важливої роботи й багато нових книг.

Урочисте ювілейне зібрання продовжилось роботою Всеукраїнської науково-практичної конференції «Участь бібліотек у збереженні культурної спадщини та відновленні історичної пам’яті народу», яка проводиться в рамках П’ятих краєзнавчих читань пам’яті академіка Петра Тронька. Працівники НБУВ також є активними учасниками конференції.

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Інститут книгознавства
Корпус №2, вул. Володимирська 62, к. 313;
kovalchuk@nbuv.gov.ua
+38 (044) 234-9306
Директор Інституту книгознавства НБУВ
Ковальчук Галина Іванівна,
д-р іст. наук, професор

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62 3-й поверх, к.307; 4-й поверх,
к. 403.
+38 (044) 288-1418
irnbuv@gmail.com
9:15 до 17:30 (понеділок - субота)
Відділ фонду юдаїки:
9:15 до 18:00 (понеділок - п’ятниця)