Репозитарій наукових текстів НАН України в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського: стан і перспективи розвитку

Поділитися: 
Дата події: 
29-09-2021

29 вересня 2021 року на засіданні Президії НАН України було схвалено представлений проєкт створення Репозитарію Національної академії наук України при Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського. З доповіддю з цього питання виступила директор Інституту інформаційних технологій НБУВ Катерина Лобузіна.

Вона виокремила головну концепцію проєкту: Репозитарій НАН України функціонуватиме на корпоративних засадах з науково-дослідними установами Академії на базі цифрової платформи Бібліотечного порталу НАН України – «LibNAS UA». Сайт Бібліотечного порталу НАН України – LibNAS UA доступний у тестовому режимі за інтернет-адресою libnas.nbuv.gov.ua.

Такий портал буде ефективно вирішувати низку завдань:

›    приведення наукових метаданих у відповідність до сучасних міжнародних стандартів;

›    забезпечення відкритого доступу до результатів наукової діяльності;

›    представлення систематизованих результатів наукової діяльності за науковими напрямами та видами наукових публікацій;

›    можливість інтеграції до національної, європейської та світової дослідницької інфраструктури;

›    збереження наукових досягнень вчених;

›    удосконалення обліку й моніторингу публікаційної та видавничої активності;

›    оптимізація процесу підготовки звітної та атестаційної документації;

›    проведення аналітичних, бібліометричних, наукометричних досліджень.

Запропонований проєкт викликав велике зацікавлення. Тож його розробники чекають активної участі в ньому партнерів, науковців, інших фахівців та результатів роботи в тестовому режимі.