Портрети і банкноти

Поділитися: 
Дата події: 
10-12-2018

У читальному залі Фонду Президентів України Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського представлено неординарну виставку художника Руслана Кутняка «Влада і гроші». Ім’я цього українського митця відоме вже й поза межами нашої держави, його роботи виставлялись на численних бієналє в мистецьких центрах Франції, Італії, Великобританії та інших країнах.

У серії картин «Влада і гроші» (деякі з цих робіт були нещодавно представлені в Луврі) автор пропонує поглянути по-новому на гроші, які, насамперед, є мірилом вартості товарів та послуг, а також символом достатку. Виявляється, вони цілком можуть бути і засобами зображення, а також матеріалом для творів мистецтва. На виставці представлено цілу галерею образів світових та українських політиків. Художник замість полотна використовує банківські листи нерозрізаних купюр, а замість фарб – фрагменти асигнацій. Кожен з представлених тут портретів унікальний за технікою виконання. Цікаво, що у всіх творах присутній ефект деякої променеподібної зім’ятості навколо обличчя, що створює асоціацію стікання грошей з середовища проживання до даного об’єкту. Це, без сумніву, підсилює саме зображення та його художній вплив на глядача.

На перший погляд, задум автора очевидний: якщо порізати гроші, то вони перетворяться на сміття або підручний матеріал. Але, розглядаючи портрети, розумієш, що  тільки справжній художник здатен із сміття створити оригінальний витвір мистецтва.

Виставка представлена до вільного перегляду за адресою  м. Київ, Голосіївський проспект, 3, 2-й поверх, кімната 307.

Фотоматеріали: