Дипломатичний візит до головної скарбниці знань

Поділитися: 
Дата події: 
22-11-2024

22 листопада 2024 року Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського з ознайомчим візитом відвідали представники дипломатичного корпусу – консул Угорщини в Україні Ласло Поті, співробітники Представництва УВКБ ООН Крістіан Легенький та  Пауліна Глушко. Іноземних гостей супроводжувала начальник відділу з питань культури та туризму Державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв» Оксана Тімонова.

Гості зустрілися з генеральним директором Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського Любов’ю Дубровіною, заступником генерального директора з наукової роботи Тетяною Коваль та директором Фонду президентів України НБУВ Володимиром Удовиком.

Любов Дубровіна ознайомила  гостей з історією заснування бібліотеки, що сягає витоками в далекий 1918-й рік, а з  квітня 1996 року указом Президента України має статус національної установи. Вона також розповіла про архітектурно-декоративні особливості центрального корпусу НБУВ. Зокрема, унікальними тут є монументально-декоративне панно «Біль землі», що розташоване в центральному вестибюлі, основною темою якого є розкриття головного призначення науки – захисту життя на Землі, а також спеціально виготовлений для НБУВ гобелен «Витоки слов’янської писемності».

Очільниця Бібліотеки також коротко поінформувала про діяльність наукової установи, зробивши акцент на тому, що на сьогодні бібліотека є найбільшим в Україні зібранням вітчизняної та світової наукової літератури. Фонди НБУВ віднесено за цінністю й статусом до національного надбання, а значна частина спеціалізованих фондів належить до світової культурної спадщини. 

Оскільки серед гостей були представники ООН, Любов Дубровіна окрему увагу привернула до того, що Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського є єдиним в Україні депозитарієм ООН. Щорічно фонд поповнюється приблизно на 12 тисяч одиниць. Значна кількість публікацій надходить від Представництва ООН, Управління Верховного Комісара з прав біженців, Світового банку, Міжнародного валютного Фонду та Міжнародної організації праці.

У Секторі картографічних видань дипломати ознайомилися з географічними атласами європейських держав XVII–XVIII століть, серед яких окремою країною представлено й Україну. Також детальніше зацікавились історією острова Зміїний.

Володимир Удовик, директор Фонду президентів України НБУВ, розповів про історію створення Фонду відповідно до указу Президента України, його мету й завдання як науково-дослідного інституту. Указом було визначено, що Фонд президентів України досліджує інститут президентства у світі, а також збирає, зберігає і впроваджує у науковий і культурний обіг документні матеріали, які відображають політичну й державну діяльність та життя президентів України. Володимир Удовик також представив гостям експозицію Фонду. З рідкісними виданнями книг, архівними справами, з експонатами з колекції «Подарунки президентам України» від громадян з усіх країн світу гостей ознайомила завідувач відділу Оксана Бойко.

Гості висловили щире захоплення побаченим і подякували за екскурсію. І хоча Ласло Поті, консул Угорщини в Україні, у Книзі побажань написав свої враження угорською мовою, було зрозумілим, що наша скарбниця знань справила на відвідувачів чудове враження.

Фотоматеріали: