Сучасний інститут президентства – очікування й тенденції

Поділитися: 
Дата події: 
5-10-2021

5 жовтня 2021 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями» було проведено круглий стіл «Інститут президентства в сучасному інформаційному просторі: досвід, проблеми та сучасні тенденції. З нагоди 25-річчя з дня заснування Фонду Президентів України НБУВ». Символічно, що цей захід відбувся у виставковій залі Фонду президентів України Національної бібліотеки імені В.І. Вернадського.

Під час роботи круглого столу було оголошено 13 доповідей, тематика яких спрямована на розкриття актуальних проблем інституту президентства в Україні та країнах світу, зокрема й організації роботи бібліотечно-музейних президентських документальних колекцій.

Відкрила засідання круглого столу генеральний директор НБУВ, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, Л.А. Дубровіна, яка привітала присутніх з річницею діяльності Фонду президентів України, нагадала про його здобутки на ниві формування та збереження науково-інформаційних ресурсів щодо інституту президентства та їх популяризації, окреслила можливі шляхи оптимізації діяльності Фонду.

Директор Фонду президентів України, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник В.М. Удовик у своїй доповіді висвітлив зарубіжний досвід форм організації зберігання документальних колекцій інституту президентства та охарактеризував нові підходи до забезпечення доступу до них.

Продовжив засідання круглого столу О.А. Зубчик, завідувач кафедри державного управління Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор наук з державного управління, доцент. Він докладно розкрив дослідження повноважень Президента України в системі державного управління та відзначив трансформацію інституту президентства в контексті розвитку українського суспільства.

І.Б. Матяш, провідний науковий співробітник інформаційно-аналітичного відділу Фонду президентів України, доктор історичних наук, професор, проаналізувала питання щодо розуміння поняття «електронний Дипломатичний архів України», його склад і особливості формування як потенційної складової частини інформаційних ресурсів Фонду президентів України.

Помітним внеском у роботі круглого столу відзначилися також  фахівці відділу формування інформаційних ресурсів Фонду А.Г. Федорчук, Я.А. Дейнека, О.І. Макарова, Н.О. Моршна.

Також було заслухано доповіді співробітників інформаційно-аналітичного відділу Є.В. Глущук, Л.І. Кукоби, Л.М. Степченко, С.В. Полтавця, Л.Г. Дем’яненко. Увага доповідачів була присвячена актуальним проблемам інституту президентства в сучасному інформаційному просторі. Доповідачами було проаналізовано репрезентативний потенціал сучасних соціальних медіа в контексті діяльності структур інституту президентства, а також досліджено функціональні можливості систем моніторингу та їх можливе використання інститутом президентства крізь призму публічної політики.

Завершила засідання круглого столу завідувачка відділу формування інформаційних ресурсів Фонду президентів України, кандидат наук із соціальних комунікацій С.М. Польовик, яка охарактеризувавши особисту колекцію книг Джорджа Вашингтона та представила аналіз видового й тематичного складу спеціальної колекції книг Національної бібліотеки імені Фреда В. Сміта для вивчення життя та діяльності президента США Джорджа Вашингтона.

Учасники круглого столу активно скористалися можливістю поставити запитання промовцям та обговорити  доповіді й повідомлення.