екскурсії Відділу науково-бібліографічної інформації

Екскурсії відділу довідково-бібліографічного обслуговування. "Бальзаківськими місцями" 16 листопада 2013 р.

Відвідування місць, пов'язаних з перебуванням в Україні видатного французького письменника Оноре де Бальзака. Міста Коростишів та Бердичів.

Екскурсії відділу довідково-бібліографічного обслуговування. Яготин, село Богданівка, вересень 2012 р.

Яготин — місто в Україні, на Придніпровській низовині, розташоване над річкою Супоєм, районний центр Київської області. Яготин заснований у 1552, з 1648–1781 — сотенне містечко Переяславського полку. Від 1654 року в складі Лівобережної України приєднано до Росії. З 1861 — волосне містечко Пирятинського повіту Полтавської губернії, з 1925 — районний центр, з 1957 — місто.
У селі Богданівка народилася, жила та творила визначна українська художниця Катерина Василівна Білокур. Точна дата народження художниці не відома, але, офіційною датою визначили 25 листопада (7 грудня) 1900 року, адже це день святої великомучениці Катерини.

Екскурсії відділу довідково-бібліографічного обслуговування. Біла Церква, жовтень 2011 р.

Сучасна Біла Церква — місто з  понад 200-тисячним населенням, розкинулася в долині Росі, по обидва її боки. Місто  з багатою історією, тут збереглося безліч пам'ятників архітектури державного значення: костел Івана Хрестителя, зимовий палац родини Браницьких, Преображенський собор. Але головною визначною пам'яткою міста є дендропарк "Олександрія"-пам'ятка кінця ХVIII століття, володіння  польського гетьмана Франциска Ксаверія Браницького. Гетьман назвав парк на честь своєї дружини, Олександри.

Екскурсії відділу довідково-бібліографічного обслуговування. Житомир, липень 2011 р.

Житомир — місто в Україні, адміністративний центр Житомирської області та Житомирського району, значний культурний та освітній осередок. Майже з усіх боків місто оточене лісовими масивами, через місто протікають річки Тетерів (район Старий Житомир), Лісова Кам'янка, Лісна, Кам'янка Польова, Крошенка, Путятинка. У місті багато парківта скверів. На південно-західній околиці на берегах Тетерівського водоймища розташований гідропарк. У місті та приміській лісопарковій зоні розташовані санаторії.

Екскурсії відділу довідково-бібліографічного обслуговування. Батурин, липень 2010 р.

Батурин – місто Бахмацького району Чернігівської обл., розташований на березі річки Сейм (басейн Дніпра). Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця». Це – резиденція гетьманів Лівобережної України (Дем'яна Многогрішного, Івана Самойловича, Івана Мазепи, 1669-1708). З 1760 року Батурин став власністю гетьмана Кирила Розумовського, який мав намір повернути сюди гетьманську столицю. Палац Кирила Розумовського, побудований в 1799-1803 рр., відреставрований у 2009 р. Будинок Генерального судді Лівобережної України В. Кочубея. Воскресенська церква – усипальниця К. Розумовського. Цитадель Батуринської фортеці. Хрест в пам’ять про Батуринську трагедію. Пасіка ім. П.І. Прокоповича.

Екскурсії відділу довідково-бібліографічного обслуговування. Тростянець, 2009 р.

Тростянець – садиба Скоропадських, один з найбільших в Україні дендрологічних парків. Парк у Тростянці заснував Іван Михайлович Скоропадський, прилуцький і полтавський губернський ватажок дворянства (1805–1887) – нащадок гетьмана Лівобережної України Івана Скоропадського (1646–1722) та дід останнього гетьмана України Павла Скоропадського (1873–1945). В 1983 р. на базі парку (площа 196 га) створено заповідник з унікальною колекцією рослин. Тут налічується більш ніж 1700 різних видів дерев та чагарників, 250 видів декоративних квітучих рослин.

Екскурсії відділу довідково-бібліографічного обслуговування. Сокиринці, 2009 р.

Сокиринці – садиба роду Галаганів. Чудовий ландшафтний парк площею 427 га з озерами, парковими спорудами і скульптурами є справжньою пам'яткою садово-паркового мистецтва. Палацово-парковий ансамбль у Сокиринцях є прикладом класичного стилю. Основою його композиції є головна алея, палац та глибока перспектива пейзажу, що відкривається за палацом і завершується водним плесом ставу. Чудово збереглися і панський палац з ефектними сходами в парк, і весь комплекс службових приміщень початку XIX ст.

Екскурсії відділу довідково-бібліографічного обслуговування. Качанівка, 2009 р.



Качанівка – садиба визначних українських меценатів Тарновських. Одна з небагатьох панських садиб на Україні, де після буремних подій 20 ст. зберігся панський палац 1770 р. і майже весь комплекс служб. Вражає величезний (700 га) парк з озерами і альтанками навколо садиби.

Екскурсії відділу довідково-бібліографічного обслуговування. Музей архітектури та побуту в Пирогові, 2009 р.



Національний музей народної архітектури та побуту України розташовано на мальовничій околиці Києва, поблизу селища Пирогів. За свою вже сорокарічну історію він прийняв мільйони відвідувачів. Фондова збірка Музею налічує понад 70 тисяч експонатів. На території розміщено близько 300 пам’яток народної архітектури, датованих XVI − XX століттями.

Екскурсії відділу довідково-бібліографічного обслуговування. Переяслав-Хмельницький, 2007 р.

Переяслав-Хмельницький, розташований на берегах річки Трубіж, – одне з найстаріших міст України. У місті налічується понад 20 музеїв. Серед них – Історичний музей, Музей українського одягу, Музей кобзарства, Меморіальний музей Г.С. Сковороди та багато інших. Особлива гордість Переяслава – Музей народної архітектури та побуту просто неба, до складу якого входять музеї хліборобства, рушників, народного сухопутного транспорту тощо.

Сторінки