Відділ іноземного комплектування та міжнародного книгообміну

Основне призначення

Комплектування іноземною літературою фондів НБУВ та системи бібліотек НДУ НАНУ відповідно до зведеного тематичного профілю та положення про централізоване комплектування. Відправка української наукової літератури за кордон в обмін на іноземну наукову літературу.


Напрями діяльності
  • Міжнародний книгообмін є єдиним джерелом придбання іноземної літератури з метою комплектування фондів НБУВ та системи бібліотек НАНУ сучасною науковою літературою У рамках виконання загально-бібліотечної наукової теми розділу «Дослідження особливостей міжнародного книгообміну в системі організації бібліотечно-інформаційних ресурсів» систематично здійснюються наукові дослідження на результатах міжнародної співпраці , з якими провадиться міжнародний книгообмін між НБУВ та науковими установами інших країн. В той же час книгообмін сприяє розповсюдженню української книги за кордон, через неї – інформації про стан науки в Україні.
  • Незважаючи на загальну тенденцію до скорочення, міжнародний книгообмін залишається важливим і єдиним джерелом комплектування іноземною літературою. В наш час головним  критерієм оцінки значення книгообміну є не тільки кількість, а інформаційна цінність отриманих видань, розширення контактів з метою виявлення та реалізації нових форм і методів роботи в галузі МКО.

Результати діяльності

На сучасному етапі НБУВ здійснює книгообмін з 677 партнерами у 61 країні світу (згідно статистичних даних звітів за 2019-2021 років) шляхом міжнародного книгообміну було отримано загалом 10292 примірника, зокрема: періодичних видань – 6526,  продовжуваних видань – 1735, книг – 1391, дисертацій – 397, авторефератів – 43, газети – 14 комплектів газет, СD Rome – 106, М/ф – 80). Відправлено за кордон українських видань загалом 5932 примірника, зокрема: періодичних видань – 4929, продовжуваних видань – 265, книг – 738.


Структура
  • Сектор міжнародного книгообміну
  • Сектор обліку та відправки літератури

 

Завідувач відділу іноземного комплектування та міжнародного книгообміну Ятченко Алла Камалівна.

+38 (044) 524-45-97