Доповіді

Дослідження рідкісних і цінних книг в Інституті книгознавства НБУВ

Дата події: 
28-07-2023

Нещодавно в Національній бібліотеці Аргентинської Республіки імені Маріано Морено відбулись ІУ Національні збори закладів із старовинними та рідкісними колекціями. Як і більшість таких заходів, Збори вкотре звернулись до питань збереження та охорони за допомогою найсучасніших бібліотечних технологій тих матеріалів, у  яких відображено різні події, ідеї та періоди розвитку країни. До участі в обговоренні цієї тематики була запрошена директор Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського доктор історичних наук Галина Іванівна Ковальчук.

Зібрання рідкісних книг і колекцій у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського

Дата події: 
19-07-2023

Бібліографічне товариство Америки — міжнародна міждисциплінарна наукова членська організація, яка сприяє вивченню книг та інших текстових артефактів у традиційних і нових форматах – запросило до участі у своєму зібранні представника Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Інтерес учасників зустрічі був широким. Розгорнуту відповідь американським колегам дала у своїй доповіді-презентації (в режимі онлайн) директор Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського доктор історичних наук Галина Іванівна Ковальчук.

Зміни стратегії діяльності Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського в умовах воєнного часу

Дата події: 
15-07-2023

Наприкінці червня в Національній бібліотеці Франції відбулись традиційні щорічні збори Конференції європейських національних бібліотекарів. З доповіддю  «Зміни стратегії діяльності Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського в умовах воєнного часу» на цьогорічних зборах CENL в онлайн форматі виступила генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор історичних наук, професор Любов Андріївна Дубровіна.

Генеральний директор НБУВ виступила на Конференції європейських національних бібліотек

Дата події: 
21-06-2022

Щороку члени CENL збираються на спеціальну конференцію для обговорення проектів, ініціатив та тем, що становлять спільний інтерес, прагнучи сформувати сильне співтовариство, підтримуючи одне одного шляхом обміну навичками та знаннями. 

Нинішній рік для Європи позначений війною – незаконним збройним вторгненням Росії на територію суверенної європейської держави України. У березні на сайті CENL з’явилась рубрика “Stand with Ukraine”, а також заява:  “Національні бібліотеки Європи об'єднуються на підтримку свого члена Любові Андріївни Дубровіної, співробітників Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського та всіх українських колег. CENL зараз концентрується на обміні й сприянні конкретним пропозиціям допомоги українським колегам, а також на збереженні української культурної спадщини у фізичній та цифровій формі.

«Наукометрична криза в українській науці і перспективи подолання»

Дата події: 
11-03-2020

 У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбулась дискусія за ініціативи молодих учених Відділення історії, філософії, права НАН України.

Наукометрична криза в українській науці: причини, проміжні наслідки, перспективи подолання

У НБУВ відбудеться обговорення доповіді старшого наукового співробітника Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України.

Здобутки партнерської взаємодії в збереженні національного надбання: доповідь НБУВ на засіданні президії Національної академії педагогічних наук України

28 жовтня 2015 р. на засіданні президії Національної академії педагогічних наук України розглянули питання про стан та перспективи виконання державної програми зі збереження національного надбання в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В.О. Сухомлинського та Педагогічному музеї України. З доповіддю про участь Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського у партнерській взаємодії з окресленого питання виступила заступник генерального директора з наукової роботи Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського Людмила Муха.

Рада молодих учених Інституту української мови в Інституті рукопису НБУВ

Агатангел Юхимович Кримський

29 вересня 2015 року в Інституті рукопису НБУВ відбулося засідання Ради молодих учених Інституту української мови НАНУ