Читальний зал відділу бібліотечних зібрань та історичних колекцій

Читальний зал відділу бібліотечних зібрань та історичних колекцій: спеціалізований зал літератури з історії, філософії, релігієзнавства, теології, мовознавства, бібліографознавства, книгознавства та історії друкованої книги.

читальний залКнижковий фонд відділу – це спеціалізований фонд постійного збереження бібліотеки, де зберігаються рідкісні та стародавні вітчизняні та іноземні видання XVI – першої чверті XX ст., що є складовою частиною книжкового фонду НБУВ.

У фондах відділу зосереджено зібрання, історично сформовані протягом XVIII–ХХ ст. та штучно створені за певною колекційною ознакою, зокрема, зібрання світської та духовної періодики ХІХ – поч. ХХ ст.

Нагадуємо: у суботу документи із книгосховища не видаються

Сьогодні фонд відділу складається з понад 900 000 тис. одиниць зберігання.

Щорічно зал відвідують приблизно 3 тис. користувачів. Доступ до фондів – закритий. Обслуговування здійснюється на підставі письмової читацької вимоги.

Під час роботи дослідники можуть отримувати консультації спеціалістів відділу щодо складу фондів та пошуку документів, користуватися каталогами й картотеками та іншим допоміжним апаратом.

читальний зал

Режим роботи

Кожен останній робочий день місяця - санітарний

 

Виписка із

“Правил користування читальним залом та фондом відділу бібліотечних зібрань та історичних колекцій”


правилаКористування документно-інформаційними ресурсами Відділу безоплатне. Додаткові види послуг – платні, їх вартість регламентується Переліком платних послуг, затверджених адміністрацією НБУВ (згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №534 від 05.06.1997 р.).

Видача матеріалів із фонду Відділу здійснюється при наявності листа-клопотання з місця роботи або навчання та оформленням у читальному залі Відділу відповідної анкети-заяви.

Лист-клопотання повинен бути на бланку установи з вихідним номером, датою видачі листа, печаткою, скріпленою підписом керівника установи або його заступника з наукової роботи, де працює або навчається користувач.

Копіювання документів із фондів Відділу є платним і здійснюється за умови дотримання вимог Закону України “Про авторське та суміжні права” та з урахуванням фізичного стану і цінності видання.

Користувачі можуть отримувати додаткові платні послуги згідно з Положенням про систему організації платних послуг та Переліком платних послуг, затвердженими у НБУВ, зокрема:

  • замовляти фотокопії, мікрофільми з документами фонду;

  • здійснювати кіно-, фотозйомки з дозволу адміністрації НБУВ.