Інститут книгознавства

Вечір української та світової музичної класики

Дата події: 
24-10-2023

У «Музичній вітальні» відділу музичних фондів Інституту книгознавства Національної бібліотеки імені В.І. Вернадського відбувся вечір української та світової музичної класики. У концерті звучали твори відомих світових композиторів та українських класиків у виконанні студентів кафедри народних інструментів і кафедри фортепіано Національної музичної академії України.

Одвічний поклик України

Дата події: 
12-10-2023

12 жовтня виповнюється 80 років українознавцеві зі США й другові нашої Бібліотеки Григорію Грабовичу. Колектив НБУВ сердечно вітає колегу з ювілеєм висловлює велику вдячність за вашу невтомну працю на благо розквіту України.

«Музична культура і музичні фонди бібліотек та архівів в умовах сьогодення: до 100-річчя журналу ”Музика”»

Дата події: 
4-10-2023

4 жовтня 2023 року в рамках роботи Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек» відбулося засідання секції 9 «Музична культура і музичні фонди бібліотек та архівів в умовах сьогодення: до 100-річчя журналу ”Музика”».

Давнє українське книговидання в оптиці сьогодення: до 450-ліття заснування першої української друкарні Івана Федоровича у Львові

Дата події: 
5-10-2023

5 жовтня 2023 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек» у читальній залі відділу стародруків та рідкісних видань НБУВ відбулось засідання круглого столу «Давнє українське книговидання в оптиці сьогодення: до 450-ліття заснування першої української друкарні Івана Федоровича у Львові».

Ювілей фахового журналу і розвиток книгознавчої періодики

Дата події: 
4-10-2023

4 жовтня в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек» відбулося засідання секції 5, яка цього року мала тему для обговорення: «Українська книгознавча періодика: до 100–річчя журналу «Бібліологічні вісті»».

Спротив мовою плаката

Дата події: 
4-10-2023

У межах заходів міжнародної конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек»  в НБУВ 4 жовтня відкрилась цікава виставка. А точніше – презентовано плакатний проєкт дизайн-групи «Креативний супротив». Свідчення креативності починається вже з назви – «На сніданок була війна». Побачити експозицію можна в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського (Київ, Голосіївський проспект, 3).

Завдання бібліотечно-інформаційних комплексів

Дата події: 
4-10-2023

4 жовтня 2023 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек» відбулося засідання секції «Бібліотечно-інформаційний комплекс: сучасні пріоритети організації та управління» у читальній залі та онлайн на платформі Zoom.

Голодомор 1932–1933 років: злочин, який неможливо забути

Дата події: 
3-10-2023

У читальному залі відділу зарубіжної україніки (вул. Володимирська 62, кім. 302) експонується книжкова виставка, приурочена до 90-х роковин великого голоду в Українській Соціалістичній Радянській Республіці.

Голос правди та взірець журналістської відваги: Ґарет Джонс

Дата події: 
3-10-2023

3 жовтня 2023 року Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського спільно з Навчально-науковим інститутом журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка провели кілька важливих заходів, присвячених пам’яті і значенню для нашої історії британського журналіста Ґарета Джонса.

«На сніданок була війна»

Дата події: 
3-10-2023

Дещо незвичний плакатний проєкт дизайн-групи «Креативний супротив»  буде представлений у нашій Бібліотеці в межах заходів міжнародної конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек», яка відбудеться 3-5 жовтня.

Сторінки