Відділ наукових технологій збереження фондів

Актуальні проблеми збереження бібліотечних та архівних фондів

Дата події: 
4-10-2023

Розвиток та інновації, перспективи та завдання – ці основні аспекти діяльності в епоху цифрової трансформації системи збереження фондів Національної бібліотеки  України імені В. І. Вернадського (НБУВ) та інших закладів культури обговорювалися на секції «Актуальні проблеми збереження бібліотечних та архівних фондів, що становлять культурне надбання України».

Збереження фондів як пріоритетний напрям у діяльності бібліотек в умовах воєнного стану

Дата події: 
26-09-2023

26 вересня 2023 року відбувся тематичний семінар для бібліотекарів, який проходив у залі засідань Вченої ради Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського у змішаному форматі онлайнової та офлайнової зустрічі на платформі Zoom. Організатори заходу – відділ науково-методичної роботи Інституту бібліотекознавства та Центр збереження і оцифрування  Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Науковці на варті збереження культурних цінностей

Дата події: 
10-04-2023 до 14-04-2023

Культурна спадщина – надбання історії та свідчення багатогранності культури кожної нації, а ще важливий зв’язок поколінь. Сьогодні, в умовах війни, проблеми захисту об’єктів культурної спадщини набувають особливої актуальності.

Саме цьому питанню вирішили присвятити чотириденний семінар-практикум низка наукових інституцій. Захід під назвою «Актуальні проблеми збереження та захисту культурних цінностей» проходить з 10 по 14 квітня в чотирьох різних локаціях і охоплює понад 20 інституцій-учасників.

Актуальні проблеми збереження бібліотечних фондів, що становлять культурне надбання України

Дата події: 
4-10-2022

4 жовтня 2022 року в приміщенні Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського у рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» відбувся семінар «Актуальні проблеми збереження бібліотечних фондів, що становлять культурне надбання України».

Нові технології для збереження фондів

Дата події: 
17-01-2022

Для відображення різних форм превентивної консервації у наукових бібліотеках співробітники відділу наукових технологій збереження фондів та Інституту інформаційних технологій підготували монографію «Превентивні методи збереження документів наукових бібліотек у несприятливих екологічних умовах».

Новітні технології для збереження бібліотечних фондів

Дата події: 
7-10-2021

7 жовтня 2021 року у рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Від управління ресурсами – до управління знаннями»  відбувся семінар «Актуальні проблеми збереження бібліотечних фондів, що становлять культурне надбання України».

Для збереження цінних документів

Дата події: 
5-07-2021

З метою підвищення професійної компетенції бібліотекарів НБУВ, що опікуються збереженням фондів, фахівцями відділу наукових технологій збереження фондів були проведені навчальні семінари-практикуми з питань консервації оригіналів цінних документів.

Для продовження життя бібліотечних фондів

Дата події: 
13-05-2021

Виповнилось 25 років Центру консервації і реставрації Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. І за ці чверть століття його співробітники переконались, що в часи вибухового розвитку інформаційних технологій роль збереження й ефективного використання наявного бібліотечного фонду не тільки не знижується, а й набуває особливого значення. Адже рідкісні видання й експонати дуже часто шукають і запитують в оригіналах.

Удосконалювати збереження бібліотечних фондів

Дата події: 
8-10-2020

У рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Розвиток бібліотечно-інформаційного потенціалу в умовах цифровізації» відбувся семінар «Збереження бібліотечних фондів: традиції, інновації, перспективи»

Cемінар «Збереження бібліотечних фондів: традиції, інновації, перспективи»

Дата події: 
8-11-2018

На цьогорічному семінарі, який відбувся у приміщенні НБУВ на вулиці Володимирській, з метою популяризації наукового доробку  виконавців науково-дослідних робіт, що розроблялися у відділі наукових технологій збереження фондів ЦКР упродовж останніх років, а також виробничих звершень відділів реставрації та оправи з наукової реставрації рукописних та стародрукованих книг, плакатів, карт та газет XVI-XIX століть, масової реставрації  аркушів друкованих видань, а також виготовлення твердих оправ для книжок, газет XIX-XXI ст., були оприлюднені змістовні презентації.

Сторінки